Vyšla nová publikace o potůčku Rachavka

03.01.2021 18:26

Na Nový rok 2021 vydal muzejní spolek Příznivci historie a muzea Želechovice, z.s., který provozuje Vesnické muzeum Želechovice útlou brožuru s názvem Údolím krasového potůčku Rachavka.

Knížka připomíná krasový význam předmětného potůčku a věnuje se též Rachavským vyvěračkám, Rachavským jeskyním, ponornému Kovářovskému potoku, anebo stopovacím zkouškám, které prokázaly propojenost Javoříčských a Mladečských jeskyní podzemní vodní cestou, přičemž je vybavena bohatým obrazovým doprovodem. Čtenáře provází horním, středním a dolním tokem potoka a upozorňuje na zajímavosti, které může návštěvník tohoto údolí spatřit.

Antonín Hampl, autor publikace, a taktéž správce želechovického muzea, připravil její vydání na rok, v němž obec Pateřín, kterou Rachavka protéká, oslaví 670. výročí od své první písemné zmínky.

Monografii je možné získat zdarma na obecním úřadě v Želechovicích nebo v prostorách želechovického vesnickému muzea.

Ant. Hampl, autor.